Home / MANŞET YANI / Cizrespor’a yapılan Irkçı saldırıya tepkiler yağıyor

Cizrespor’a yapılan Irkçı saldırıya tepkiler yağıyor

GAZETE ROTA- TFF 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden Cizrespor’un, Serik Belediyespor maçının ardından saldırıya uğramasına sosyal medyada çok sayıda kişi tepki gösterdi.

Dün Cizrespor oyuncularının sahaya çıkmasının ardından ‘Ölürüm Türkiyem’ şarkısının çalınması ve Cizrespor 1-0 öne geçtikten sonra skor ekranına Türk bayrağı konmuş, daha sonra da maç bitiminde Serik Belediyespor oyuncuları Cizrespor’un kaleci antrenörüne yumruk atmıştı. Daha sonra taraftarların da sahaya yabancı madde atmasıyla devam eden saldırı, koridorlarda da devam etmişti.

Saldırıya aralarında sanatçılar ve gazetecilerin de olduğu çok sayıda kişi sosyal medyada açılan #CizreSporluyuz etiketiyle tepki gösterdi.

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, “Ülkemizdeki herkesin herkesi kucaklaması umudu ile. #CizreSporluyuz. Bu toprakların genetiğinde ayrımcılık ötekileştirmek yoktur. Olmayacaktır da” mesajını paylaştı.


@gokhanozoguz
Ülkemizdeki herkesin herkesi kucaklaması umudu ile . #CizreSporluyuz
Bu toprakların genetiğinde ayrımcılık ötekileştirmek yoktur. Olmayacaktır da !

https://twitter.com/ferhatttunc/status/1097401115535175681/photo/1

@ferhatttunc
Milliyetçilik kılıfıyla topluma dayatılan ayrımcı ve ötekileştirici politikaların özü, Irkçılığa dayanıyor. Irkçı saldırganlık, Kürdün iradesini yok sayan iktidar politikalarından cesaret alıyor. Bu saldırılar karşısında kaygı duymamak elde değil. Bugün elbette #cizresporluyuz

Cizrespora bugün yapılan saldırı bize bir kere daha öğretti ki ,klasik hatta dalga geçilen tabiriyle, bu ülke Türküyle,Kürdüyle,Ermenisiyle,Lazıyla,Rumuyla,Yahudisiyle kardeştir…Bunu kafanıza kazıyacaksınız.#CizreSporluyuz

TİP Milletvekili Barış Atay da saldırıyı “Irkçı saldırıları, hakaretleri Amedspor’dan biliyoruz. Faşizminize karşı sonuna kadar bu sefer de #CizreSporluyuz Bu ülke topraklarında eşit ve barış içinde yaşama umutlarını asla bitiremeyeceksiniz” sözleriyle kınadı.

@barisatay
Irkçı saldırıları, hakaretleri Amedspor’dan biliyoruz. Faşizminize karşı sonuna kadar bu sefer de #CizreSporluyuz Bu ülke topraklarında eşit ve barış içinde yaşama umutlarını asla bitiremeyeceksiniz.
hraç edilen akademisyen ve spor yazarı Elif Çongur ise “Bu topraklarda omuz omuza yaşama ve maç seyretme umudumuzu asla kaptırmayacağız size. #Cizresporluyuz” dedi.

Gazeteci Ümit Kıvanç, “Cizrespor’a saldırı ne ayıp, ne korkunç, ne kötülük. Adamlar misafirin. Alt tarafı bir takım kafilesi. Sen yüzlerce kişisin. Utanmıyorsun da. Etraftakiler de olmamış gibi yapıyor. Ne feci #CizreSporluyuz” mesajını paylaştı.

@umit_k
cizrespor’a saldırı ne ayıp, ne korkunç, ne kötülük. adamlar misafirin. alt tarafı bir takım kafilesi. sen yüzlerce kişisin. utanmıyorsun da. etraftakiler de olmamış gibi yapıyor. ne feci #CizreSporluyuz

HABERLER

AA: YPG TSK’ya drone’larla saldırdı

GAZETE ROTA- Son iki haftada içerisinde YPG’nin Fırat’ın doğusundan havalandırdığı dronelarla Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir